Lato w mieście – jak wyglądać elegancko?

Pewien współczesny hinduski guru stwierdził – i jest to potwierdzone przez psychologów – że kolor czarny w ubiorach powoduje swoiste pochłanianie wszystkiego, co dzieje się wokół nas. Emocje, zdarzenia, zwłaszcza te negatywne, jakby przyklejają się do nas. Z kolei kolor biały ubrań odbija i stanowi pewnego rodzaju barierę. Oznaczałoby to, iż białe sukienki czy też białe bluzki damskie są medium przekazującym światu nasze pozytywne nastawienie. Być może to tylko subiektywne wrażenie naszej podświadomości, jednakże trzeba się zgodzić, że jeśli czerń jest wyznacznikiem elegancji biurowej, to biel stanowi letni kanon klasy. Ikoniczna mała czarna ma w takim razie godną siostrę w postaci białych stylizacji.

Białe bluzki damskie i biała stylizacja w środku lata

Jak wiemy, od czasu do czasu (ach, te powracające cykle w modzie) pojawia się trend białych stylizacji. Czasem jest to, tak jak w zeszłym roku, nacisk na białe dżinsy, czasem na całe kombinezony. Niezależnie od chwilowych mód, trendów wprowadzanych przez influencerów, marketingowców, biel w modzie damskiej ma daleko bardziej wykraczającą pozycję niż tylko chwilowe zauroczenie designerów i klientów „sieciówek”.

Otóż biel w wielu kulturach (tylko o antycznych wspominając) ma status nie tylko świętości, ale luksusu i klasy samej w sobie. Oznaczała dawniej także czystość cielesną, przejrzyste i pokojowe intencje, brak fałszu oraz poświęcenie bogom. W dzisiejszej modzie owe kulturowo-religijne komponenty raczej się zatarły. Utrzymał się jednak status bieli jako wyznacznik klasy i elegancji. Te symboliczne białe bluzki damskie są nie tylko klasycznym składnikiem każdej niemalże stylizacji, lecz świadczą o elegancji noszącej je pani. Biel sprawdza się więc świetnie w oficjalnych przestrzeniach firmowych. Białe bluzki damskie w biurze są nie tylko szykowne, ale i jednocześnie nie narzucające się, wręcz stonowane, skromne – w pozytywnym sensie tego słowa.

Zobacz również  Jakie eleganckie rękawiczki wybrać?

Wróćmy na chwilę do tego, co podkreśliliśmy we wstępie – biel odbija i rozświetla otoczenie energią właścicielki. W tym rozumieniu biel powoduje, iż pani w białej stylizacji jest bardziej widoczna. Jest to jednak odzwierciedlenie czystego letniego światła, w przeciwieństwie do bardzo drapieżnego akcentowania ubiorów w kolorach neonowych. Warto więc postawić na klasykę i przejrzeć białe sukienki letnie.

Monolook, czyli białe sukienki oraz białe bluzki damskie razem!

Tak niegdyś wyklinany sposób budowania stylizacji za pomocą jednego tylko koloru (lub palety odcieni wokół jednej barwy) dziś jest najmodniejszym trendem. Monolook, zwany inaczej monochromatyczna stylizacją, to propozycja dla pań, które będą na tyle odważne, by zestawiać białe sukienki, a obok nich przykładowo białe bluzki damskie i jasne nakrycia głowy. Mogą to być także białe komplety garniturów dla pań lub białe kombinezony. Latem będą one uszyte z bardzo zdrowego dla naszych ciał, naturalnego lnu lub przewiewnego tencelu czy modalu.

Białe bluzki damskie nie są więc wyłącznie składnikiem stylu znanego jako tenniscore. Mogą być kanwą dla wielu innych letnich stylizacji, łączą bowiem uniwersalność z elegancją.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *