Jakie dodatki zestawić z butami na koturnie – poradnik dla kobiet

Zbliżające się wielkimi krojami lato powoduje, że wiele kobiet szuka dla siebie na nowy sezon nowych stylizacji. Często tworzone są one pod kątem zakupionych wcześniej butów. A z racji tego, że jedną z ostatnich rewelacji są buty na koturnie, to właśnie pod nie projektowane są najnowsze propozycje. Z czym zatem najlepiej zestawić tego rodzaju obuwie i do czego będą one idealnie pasowały? Jak się okazuje, pod tym względem ma się naprawdę ogromny wybór i wiele możliwości.

Dlaczego buty na koturnie to dobry wybór?

Od czego trzeba zacząć zbieranie informacji na temat butów na koturnie? Zanim przejdzie się do szczegółowej analizy poszczególnych propozycji, trzeba się najpierw dowiedzieć, z jakiego powodu buty na koturnie cieszą się tak ogromną popularnością. Wiedza to pozwoli zrozumieć, co dokładnie kryje się w tych butach i jaki jest powód ich noszenia. Będzie to miało przełożenie na całą tworzoną stylizację.
Od wielu lat da się zauważyć ogromną popularność tego rodzaju obuwia. Co dokładnie za tym stoi? Główną zaletą jest oczywiście możność dodania sobie kilku dodatkowych centymetrów do wzrostu, a tym samym wizualne wyszczuplenie sylwetki.
Co więcej, taki rodzaju butów charakteryzuje się doskonałą uniwersalnością. Dzięki temu można je zakładać do wielu okazji i zestawić z najróżniejszymi rodzajami ubrań.

Zobacz również  Proste wzory

Buty na koturnie a sukienki

Pomimo tego że buty na koturnie cechują się dużą uniwersalnością pod kątem zakładanych do nich ubrań, to jednak mimo wszystko wiele pań ma poważne wątpliwości, czy wymyślone przez nie stylizacje będą odpowiednie. Zdecydowanie najwięcej wątpliwości wzbudza zakładanie do butów na koturnie sukienek.
Czy sukienki i buty na koturnie to dobry pomysł? Zdecydowanie tak, ponieważ taki zestaw jednoznacznie kojarzy się nam z latem, relaksem i odpoczynkiem. Zwiewna sukienka i podwyższone buty, najlepiej dodatkowo wiązane wokoło kostki to wprost idealne połączenie.

Czy warto zakładać spodnie do butów na koturnie?

Skoro sukienki i podwyższone buty to dobre rozwiązanie, to jak wygląda kwestia noszenia do nich klasycznych spodni? Czy i w tym wypadku będzie to dobry wybór? Jak można się bez trudu domyślić, spodnie to także dobry wybór, jeśli chce się nosić buty na koturnie. Doskonałą propozycją będą np. klasyczne jeansy.
Jeśli chce się zakładać jeansy razem z koturnami, trzeba tak dobierać ich długość, aby zakrywały one około połowy wysokosi platformy. Z jakiego powodu jest to tak ważne? Jeśli tak się zrobi, uzyska się efekt rewelacyjnego wydłużenia nogi.
Oczywiście do butów na koturnie nie trzeba nosić tylko jeansów. Innym ciekawym rozwiązaniem są np. zwykłe szorty. W tym wypadku polecane są koturny plecione lub sznurowane. Jeśli dodatkowo do takiego zestawu wybierze się luźne bluzki damskie wykonane z lnu, uzyska się wprost wymarzoną letnią stylizację w stylu boho.
Na sam koniec wspomnieć jeszcze trzeba o bardzo formalnej stylizacji, czyli o spodnich garniturowych. Razem z nimi polecane są wykonane ze skóry czółenka. Oczywiście wysokość platformy musi być bardzo precyzyjnie dobrana. Jest to zdecydowanie najtrudniejsza do określenia stylizacja.

Zobacz również  Jak dobrać chustę damską?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *