Męski dres – tak czy nie?

Dresy męskie to element garderoby, który wzbudza dość sporo emocji. Z reguły dresy to odzież typowo sportowa, której przeznaczeniem jest zapewnienie komfortu podczas wykonywania ćwiczeń. Z drugiej jednak strony, część panów upodobała sobie dres jako podstawowy element ubioru na co dzień. Okazuje się jednak, że modowy savoir-vivre nie zawsze jest zgodny z tym wyborem. Sprawdź, jak wybrać odpowiednie dresy męskie i w jakich okolicznościach ich noszenie nie będzie postrzegane jako modowa wpadka!

Męski dres – co musisz o nim wiedzieć

Nie ulega wątpliwości, że każdy mężczyzna powinien mieć w swojej szafie dresy. Jest to uniwersalna i bardzo wygodna odzież, która zapewnia pełnię komfortu zwłaszcza podczas intensywnego wysiłku fizycznego.

Dresy męskie to ubranie, które składa się z dwóch elementów. Jednym z nich są oczywiście spodnie, które mogą być wykonane zarówno z naturalnego, bawełnianego materiału, jak i z syntetycznych tkanin. Bluzy i kurtki męskie to z reguły drugi element dresu. Spodnie i bluza lub kurtka pasują do siebie pod względem stylistyki i wzornictwa, a więc razem tworzą spójną całość. Początkowo dresy stanowiły ofertę skierowaną do mężczyzn uprawiających sport. Dzisiaj wielu panów nosi dresy na co dzień jako luźną i niezobowiązującą stylizację.

Zobacz również  Kurtka z kapturem czy bez? Poradnik stylowego mężczyzny

Męskie stylizacje sportowe na co dzień

Nie trzeba znać się na modzie ani na etykiecie, aby wiedzieć, że istnieją miejsca oraz okoliczności, w których noszenie dresu jest wysoce niewskazane. Takiego stroju nie ubiera się ani na spotkanie biznesowe, ani na uroczystość rodzinną. Z reguły nie nosi się go także w świątyniach, restauracjach i wielu miejscach, do których wstęp mają osoby odpowiednio ubrane.

Nic nie stoi jednak na przeszkodzie, aby ubrać wygodny dres na wyjście do parku, na zakupy czy na piknik w gronie przyjaciół. Dresy są odpowiednie wszędzie tam, gdzie panuje luźna i niezobowiązująca atmosfera. Są także doskonałym wyborem do domu – wygodny i ciepły dres zapewnia pełnię komfortu w swoich własnych czterech kątach.

Jak odpowiednio dobrać dresy męskie?

Aby dres dobrze leżał, musi być odpowiednio dopasowany. Specyficzny krój tego stroju sprawia, że jego dopasowanie do sylwetki nie stanowi dla nikogo większego problemu. Dresy to ubranie, które powinno być luźne, dzięki czemu osoba, która je nosi nie czuje żadnych ograniczeń ruchowych.

Zbyt opięte dresy sprawiają nieco komiczne wrażenie, zwłaszcza jeśli noszą je panowie o mocno wyrzeźbionej sylwetce. Z drugiej strony zbyt obszerne ubranie sprawia równie niepoważne wrażenie. Receptą na dwie skrajności jest znalezienie modelu, który zapewnia komfort i swobodę ruchu oraz estetyczny i spójny wygląd.

Zobacz również  Kurtka z kapturem czy bez? Poradnik stylowego mężczyzny

Sportowe kurtki męskie – na co zwrócić uwagę przy wyborze

Kurtki męskie są nieodzownym elementem garderoby każdego mężczyzny. Ich zadaniem jest ochrona przed zimnem, wiatrem i mrozem. Stereotypowo uważa się, że panowie nie przywiązują zbyt dużej uwagi do estetyki odzieży, ale przecież każdy chce prezentować się atrakcyjnie.

Kurtki powinny przede wszystkim dobrze spełniać swoją rolę. Kurtki zimowe mają za zadanie chronić organizm przed wychłodzeniem, a przejściowe zapewniać komfort podczas zmiennych warunków atmosferycznych. Na szczęście moda męska jest dużo mniej skomplikowana niż moda kobieca, dlatego wybór odpowiedniego modelu kurtki dla mężczyzny jest dużo prostszy.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *