Zalety kuriera Inpost

Zdecydowana większość Polaków, którzy korzystają regularnie z usług firm kurierskich, ceni sobie InPost. To dzisiaj największy prywatny operator pocztowy w kraju. Poza przesyłkami kurierskimi oferuje m.in. słynne już Paczkomaty. Jakiś czas temu podpisał umowę z Allegro, dzięki czemu większość towarów kupowanych za pośrednictwem serwisu aukcyjnego jest transportowanych właśnie przez InPost. Jakie są jeszcze zalety tego kuriera.

InPost – dlaczego cenią go klienci?

Aż 83% wszystkich klientów docenia atrakcyjność cenową świadczonych przez InPost usług. Uważa się je powszechnie za bardzo konkurencyjne w stosunku do oferty innych firm kurierskich działających na rynku. Sporym plusem jest również szeroka dostępność placówek InPost. Dzięki temu można do nich wstąpić w drodze do pracy czy podczas spaceru.

Klienci cenią InPost zarówno pod względem wysokiej jakości usług, jak i poziom cen czy dostępność placówek. 86% klientów jest zadowolonych ze współpracy z firmą i nie zamierza rezygnować z jej usług.

InPost – przede wszystkim szeroka oferta

Obecnie firma InPost posiada sieć ponad 8300 punktów obsługi klienta w całym kraju. 76% z nich działa nie tylko w ciągu tygodnia, ale i w soboty. 8% otwartych jest także w niedziele. Każdego dnia przesyłki w całym kraju dostarcza około 10 tysięcy osób. Ich drogę można śledzić dzięki numerom nadania na stronie internetowej firmy.

Zobacz również  Co musisz wiedzieć o serum do twarzy?

InPost w roku 2013 dostarczył Polakom 240 mln sztuk przesyłek. Rok później było ich już 300 mln. Listy i paczki są sortowane w nowoczesnej sortowni, która dziennie za sprawą profesjonalnego sprzętu obsługuje nawet 1,2 mln przesyłek. Dzięki temu dostarczane są one tak szybko. InPost słynie jako tani kurier.

Współpraca z Allegro

Prawdziwym przełomem dla firmy InPost było zawarcie porozumienia z Allegro o strategicznej współpracy w ramach dostaw produktów zamawianych przez internet. Dzisiaj większość sprzedawców korzystających z Allegro oferuje swoim klientom dostawę Allegro Paczkomaty InPost czy Allegro Polecony InPost. To najtańsza forma dostawy, która przy okazji gwarantuje klientom darmowy zwrot zakupionego towaru.

W 2014 roku InPost sfinalizował również przejęcie 100% akcji Polskiej Grupy Pocztowej SA. Dzięki temu firma znacznie zwiększyła swój potencjał obsługi korespondencji, także w zakresie kontraktów publicznych. Dzisiaj InPost obsługuje m.in. korespondencję KRUS, sądów powszechnych i prokuratur.

Dlaczego warto korzystać z usług firmy kurierskiej InPost?

Dzisiaj InPost oferuje przede wszystkim bardzo atrakcyjne ceny usług pocztowych. Pod tym względem konkurencja w zasadzie nie ma z nim szans. Wyróżnia się również najwyższą na polskim rynku skutecznością doręczeń. Aż 75% przesyłek trafia od razu do adresata, bez pozostawiania mu awiza. InPost notuje również wysoką terminowość doręczeń przesyłek.

Zobacz również  Co musisz wiedzieć o serum do twarzy?

Grupa, do której należy InPost uznawana jest nie bez powodu za jednego z największych innowatorów polskiego sektora pocztowego. Za sprawą wprowadzenia EPO, a więc Elektronicznego Potwierdzenia Odbioru znacznie ułatwiła obsługę przesyłek. To rozwiązanie bardzo praktyczne (informacja idzie do nadawcy w czasie rzeczywistym), ekologiczne (wyeliminowanie z procesu przekazywania danych papieru) oraz ekonomiczne (wersja elektroniczna jest tańsza niż papierowa).

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *