Szczoteczka miękka, średnia czy twarda, którą wybrać?

Zdrowe zęby, piękny uśmiech niewątpliwie poprawiają samopoczucie i dodają pewności siebie. Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala uniknąć poważniejszych problemów z uzębieniem. Wybór odpowiedniej szczoteczki pomoże utrzymać zdrowe i piękne zęby. Czym zatem się kierować przy zakupie szczoteczki do zębów?

Rodzaje szczoteczek

W szerokiej ofercie produktów do higieny jamy ustnej można znaleźć kilka rodzajów szczoteczek do zębów:
– manualne czyli tradycyjne, które różnią się ułożeniem włosia
– elektryczne, które dzięki specjalnemu mechanizmowi czyszczą dokładniej przestrzenie między zębami;
– specjalistyczne czyli przeznaczone dla osób noszących aparat ortodontyczny lub po dentystycznych zabiegach chirurgicznych, a także noszącym protezy zębowe;
– soniczne, które rozbijają płytkę nazębną dzięki ultradźwiękom.
Ponadto wiele szczoteczek różni się wielkością główki, ułożeniem włosia czy kształtem rączki. Wybór odpowiedniego produktu w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Szczoteczka oral b pozwala dobrać produkt idealnie dopasowany.

Jak dobrać szczoteczkę dla siebie?

Szczoteczka oral b powinna być odpowiednio dobrana do wieku oraz stanu uzębienia. Osoby młode zwykle nie potrzebują specjalistycznych produktów, chyba, że borykają się z problemami dentystycznymi. Wielu osób decyduje o wyborze odpowiedniej szczoteczki po konsultacji ze stomatologiem, które najlepiej potrafi ocenić stan uzębienia i tym samym podpowiedzieć zakup najlepszego produktu. Przy wyborze istotne znaczenie ma wielkość włosia; wyróżniamy jednopęczkowe oraz wielopęczkowe. W przypadku tych pierwszych pozwalają na czyszczenie każdego zęba osobno, co jest szczególnie korzystne dla osób z nierównym uzębieniem. Wielopęczkowe pozwalają czyścić 2-3 zębów jednocześnie i bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku osób posiadających równe zęby.
Elektryczna szczoteczka oral b to doskonały wybór dla osób, którym zależy na dokładnym oczyszczaniu płytki nazębnej. Dzięki specjalnemu mechanizmu szczoteczka oral b jest w stanie wykonać do 40 000 ruchów na minutę, co przekłada się dokładność czyszczenia. Elektryczny produkt polecany jest zwłaszcza dla osób mających różnego rodzaju problemy z dziąsłami, ze względu na mniejszy nacisk na czyszczoną powierzchnię. Dokładnie czyszcząca, a zarazem delikatnie działająca elektryczna szczoteczka oral b to doskonały wybór dla wszystkich dbających o zdrowy i piękny uśmiech. Najbardziej nowoczesna, soniczna szczoteczka oral b, pozwala na najdokładniejsze i najdelikatniejsze czyszczenie powierzchni zębów. Dzięki emitowanych ultradźwiękom, szczoteczka rozbija płytkę nazębną, pozostawiając zęby idealnie czyste i zdrowe. Soniczna szczoteczka oral b to idealny wybór dla osób z ograniczonymi możliwościami manualnymi. Doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Soniczna szczoteczka oral b pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów, nawet w przypadku bardzo wrażliwych dziąseł przy użyciu minimalnego nacisku.
Piękne i zdrowe zęby są ozdobą na całe życie, warto zadbać o wybór odpowiedniej szczoteczki.

Zobacz również  Biały ser – rodzaje, sposoby przechowywania

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *