Szczoteczka miękka, średnia czy twarda, którą wybrać?

Zdrowe zęby, piękny uśmiech niewątpliwie poprawiają samopoczucie i dodają pewności siebie. Prawidłowa higiena jamy ustnej pozwala uniknąć poważniejszych problemów z uzębieniem. Wybór odpowiedniej szczoteczki pomoże utrzymać zdrowe i piękne zęby. Czym zatem się kierować przy zakupie szczoteczki do zębów?

Rodzaje szczoteczek

W szerokiej ofercie produktów do higieny jamy ustnej można znaleźć kilka rodzajów szczoteczek do zębów:
– manualne czyli tradycyjne, które różnią się ułożeniem włosia
– elektryczne, które dzięki specjalnemu mechanizmowi czyszczą dokładniej przestrzenie między zębami;
– specjalistyczne czyli przeznaczone dla osób noszących aparat ortodontyczny lub po dentystycznych zabiegach chirurgicznych, a także noszącym protezy zębowe;
– soniczne, które rozbijają płytkę nazębną dzięki ultradźwiękom.
Ponadto wiele szczoteczek różni się wielkością główki, ułożeniem włosia czy kształtem rączki. Wybór odpowiedniego produktu w dużej mierze uzależniony jest od indywidualnych potrzeb. Szczoteczka oral b pozwala dobrać produkt idealnie dopasowany.

Jak dobrać szczoteczkę dla siebie?

Szczoteczka oral b powinna być odpowiednio dobrana do wieku oraz stanu uzębienia. Osoby młode zwykle nie potrzebują specjalistycznych produktów, chyba, że borykają się z problemami dentystycznymi. Wielu osób decyduje o wyborze odpowiedniej szczoteczki po konsultacji ze stomatologiem, które najlepiej potrafi ocenić stan uzębienia i tym samym podpowiedzieć zakup najlepszego produktu. Przy wyborze istotne znaczenie ma wielkość włosia; wyróżniamy jednopęczkowe oraz wielopęczkowe. W przypadku tych pierwszych pozwalają na czyszczenie każdego zęba osobno, co jest szczególnie korzystne dla osób z nierównym uzębieniem. Wielopęczkowe pozwalają czyścić 2-3 zębów jednocześnie i bardzo dobrze sprawdzają się w przypadku osób posiadających równe zęby.
Elektryczna szczoteczka oral b to doskonały wybór dla osób, którym zależy na dokładnym oczyszczaniu płytki nazębnej. Dzięki specjalnemu mechanizmu szczoteczka oral b jest w stanie wykonać do 40 000 ruchów na minutę, co przekłada się dokładność czyszczenia. Elektryczny produkt polecany jest zwłaszcza dla osób mających różnego rodzaju problemy z dziąsłami, ze względu na mniejszy nacisk na czyszczoną powierzchnię. Dokładnie czyszcząca, a zarazem delikatnie działająca elektryczna szczoteczka oral b to doskonały wybór dla wszystkich dbających o zdrowy i piękny uśmiech. Najbardziej nowoczesna, soniczna szczoteczka oral b, pozwala na najdokładniejsze i najdelikatniejsze czyszczenie powierzchni zębów. Dzięki emitowanych ultradźwiękom, szczoteczka rozbija płytkę nazębną, pozostawiając zęby idealnie czyste i zdrowe. Soniczna szczoteczka oral b to idealny wybór dla osób z ograniczonymi możliwościami manualnymi. Doskonale sprawdzi się w przypadku dzieci oraz osób niepełnosprawnych. Soniczna szczoteczka oral b pozwala na dokładne oczyszczenie powierzchni zębów, nawet w przypadku bardzo wrażliwych dziąseł przy użyciu minimalnego nacisku.
Piękne i zdrowe zęby są ozdobą na całe życie, warto zadbać o wybór odpowiedniej szczoteczki.

Zobacz również  Olejki do ciała, dlaczego warto po nie sięgać

Related Posts

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *