Portfel męski z dużą ilością przegródek?

Portfele to nie tylko przedmiot do przechowywania pieniędzy. Męskie portfele skórzane podkreślają nie tylko profesjonalizm, ale też perfekcyjny wizerunek posiadaczy. Dodają klasy i elegancji. Ten dodatek nie może zostać wybrany przypadkowo. Musi pasować do stylu, zawodu i gustu właściciela, a także powinien być przystosowany do jego indywidualnych potrzeb. Panowie najczęściej wybierają portfele klasyczne skórzane. Jest to świetny wybór, dobry dla każdego. Męskie portfele nie zawsze mają zapięcie, czasem wykończone są napą lub rzepem, jednak rzep to najgorszy wybór. Nie wygląda dobrze i podczas otwierania wydaje nieprzyjemny dźwięk. Męskie portfele mają to do siebie, że są dosyć pojemne, jednocześnie mieszcząc się w kieszeni spodni bądź marynarki. Na jakie portfele warto zwrócić szczególną uwagę?

Wybór męskiego portfela wcale nie jest taki prosty. Będzie on używany do kilkunastu razy dziennie. Powinien być wytrzymały na przetarcia, ciągłe użytkowanie. Wyciąganie i ponowne wkładanie go do kieszeni to sprawa normalna. Musi być on więc wygodny w użytkowaniu. Poza telefonem komórkowym i kluczykami do auta jest to najczęściej używany przedmiot przez mężczyzn. Jego zakup musi być dobrze przemyślany.

Funkcjonalność

Przed zakupem portfela, warto zastanowić się jakie cechy musi posiadać. Przemyśleć co i w jakiej ilości trzeba będzie w nim przechowywać. Jeśli chce się mieć przy sobie zawsze dowód osobisty, co jest sprawą oczywistą, ale do tego karty kredytowe, karty na siłownie, bilety, prawo jazdy, karty do bibliotek, multisport, wizytówki, dowód rejestracyjny, legitymację, rachunki paragony, to nazbiera się tego naprawdę dużo. Czasem nie warto nosić ze sobą tych wszystkich rzeczy, ponieważ niektóre są naprawdę zbędne. Jednak, jeśli nie można się bez nich obejść, idealnym rozwiązaniem będzie portfel z dużą ilością przegródek. Na rynku jest spora ilość tego typu portfeli. Dokumenty, monety czy karty kredytowe w końcu znajdą swoje odpowiednie miejsce. Takie przegródki są ułożone w sposób bardzo przemyślany, dzięki czemu portfel używa się z przyjemnością.

Wytrzymałość

Męski portfel powinien być wytrzymały. Będzie on używany bardzo często, natomiast najprawdopodobniej zmieniany bardzo rzadko. Ważne więc jest, z jakiego materiału zostanie wykonany i w jaki sposób. Tutaj najbardziej sprawdzi się skóra naturalna. Jest to najmocniejsze tworzywo do produkcji portfeli. Może i jest sporo droższa od tej syntetycznej, ale wytrzyma o wiele więcej lat. Nie będzie się ścierać, a do tego wygląda znacznie lepiej. Warto jednak pamiętać o pielęgnacji i raz na jakiś czas zadbać o swój portfel. Przed kupnem koniecznie trzeba sprawdzić jakość szycia. To również wpływa na jego trwałość.

Kształt i kolor

Mimo tego, że dla mężczyzn najważniejsza jest funkcjonalność i wytrzymałość, to jednak jego wygląd również ma niemałe znaczenie. Musi być odpowiednio dopasowana do swojego właściciela. Na rynku można znaleźć portfele gładkie, matowe, błyszczące, lakierowane. Ze względu na to, że mężczyźni najczęściej noszą swoje portfele w kieszeniach, kształtem są one zbliżone do kwadratu, by były jak najbardziej wygodne. Kolorem, który jest na topie, jest oczywiście skórzana czerń. Taki kolor portfela ma największą liczbę fanów. Jednak można zdecydować się na równie elegancki ciemny brąz, bordo czy granat. Męskie portfele skórzane w tych kolorach wyglądają równie interesująco.

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *