Najmodniejsze kroje kurtek na lato czyli co wybrać?

dziewczyna w skórzanej kurtce

Lato kojarzy nam się z ciepłymi dniami spędzanymi na plaży lub nad jeziorem. Mało kto myśli o kurtce, która będzie noszona latem. A przecież i o tej porze roku trafiają się chłodniejsze noce i dni. Jaka powinna być idealna kurtka na lato? Czy w ogóle warto kupować kurtki letnie?

Jakie powinny być kurtki damskie na lato?

Wybierając kurtkę na lato, będziemy kierować się innymi wytycznymi, niż szukając kurtki na okres jesienno-zimowy. Kurtka na lato powinna chronić przed chłodem, ale nie może być wykonana z grubego materiału. Powinna być lekka i przewiewna. Dobrze, jeśli można ją zwinąć i schować do plecaka, po czym nałożyć bez konieczności prasowania czy prostowania. Dodatkowo kurtki damskie na lato powinny chronić przed deszczem i wiatrem. Bardzo popularne w sezonie letnim są kurtki – parki, wykonane z wysokiej jakości materiałów, przy użyciu nowoczesnych technologii.

Jaki materiał jest najlepszy na kurtki damskie na lato?

Jak to już zostało wspomniane, kurtki na lato powinny być lekkie i przewiewne. Jednocześnie muszą chronić przed chłodem i zmienną pogodą.

Panie na lato chętnie wybierają kurtki wykonane z takich materiałów jak:

 • jeans;
 • len;
 • bawełna;
 • skóra;
 • poliester;
 • inne materiały syntetyczne.
Zobacz również  Chusta damska - tylko dodatek czy ważny element kreacji?

Jeśli decydujemy się na kurtkę wykonaną z tkanin naturalnych takich jak bawełna czy len, a także ze skóry to warto taki materiał zaimpregnować, aby był odporny na wilgoć i nie przepuszczał wiatru. W sklepach są obecnie dostępne środki, które pozwalają na uzyskanie odpowiedniego efektu.

Jakie fasony kurtek damskich są modne w sezonie letnim?

stylowa i modna kurteczka damskaW sezonie letnim stawiamy na lekkość i niebagatelność. Dlatego w większości wybieramy fasony i wzory, które ożywiają modę uliczną. Do najchętniej wybieranych krojów na lato zaliczyć należy przede wszystkim:

 • ramoneskę – jest to krótka kurtka, najczęściej wykonana ze skóry lub materiałów skóropodobnych, która swoją nazwę zawdzięcza muzykom z zespołu The Ramones, którzy ubierali takie kurtki. Charakterystyczne dla niej są metalowe elementy ozdobne oraz skośne zapięcie;
 • kurtki przeciwdeszczowe – są to zazwyczaj kurtki wykonane z jednej warstwy tkaniny syntetycznej, takiej jak poliester. Jej głównym zadaniem jest ochrona przed deszczem i wiatrem. Coraz częściej kurtki przeciwdeszczowe są eleganckie i szykowne, dzięki czemu można je ubrać praktycznie do każdej stylizacji;
 • krótkie płaszczyki – tutaj najpopularniejszymi modelami są dwurzędowe płaszcze przewiązywane paskiem. Najczęściej wykonane są z tkanin naturalnych, rzadziej z poliestru czy nylonu;
 • parki – a właściwie wariacje na temat parki, gdyż oryginalnie kurtki te miały zapewnić ciepło zamieszkującym mroźne tereny Eskimosom. W sklepach można jednak dostać „lżejsze” wersje parek, które z powodzeniem można nosić w chłodniejsze dni w czasie lata;
 • kurtki dwustronne – z reguły są to kurtki, które posiadają różne wykończenia z dwóch stron – np. z jednej przeciwdeszczowe, z drugiej polarowe. Mogą mieć też różne wzory nadrukowane po obu stronach.
Zobacz również  Damskie buty na lekką zimę

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *