Kurtka z kapturem czy bez? Poradnik stylowego mężczyzny

alone young man in a winter city

Kupując nową kurtkę zastanawiamy się jaki wybrać kolor, fason czy rodzaj. Dodatkowym dylematem będzie fakt czy kurtka posiada kaptur czy nie. Ta z kapturem kojarzona jest jako mnie elegancka, dlatego też można rozważać która opcja będzie idealna. Jaką kurtkę zatem wybrać?

 

Bez względu na to czy chodzi o mroźną zimę czy słoneczną wiosnę każdy meżczyzna musi mieć w swojej szafie kilka kurtek adekwatnych do okazji oraz pogody. Często jednak problemem zakupowym nie jest jej kolor czy długość, ale fakt czy posiada kaptur. Jaką zatem kurtkę wybrać, żeby wyglądać stylowo?

 

Kurtka z kapturem

Kurtka z kapturem to idealne rozwiązanie na mroźne, chłodne dni, na deszcz, na jesienną pluchę czy pierwszą wiosenną niepogodę. Słowem – w każdych trudniejszych warunkach sprawdzi się idealnie, a kaptur skutecznie ochroni naszą głowę od utraty ciepła. Jednocześnie sam kaptur uznawany jest za mało elegancki dodatek do oficjalnego stroju. Nikt jednak nie zaprzeczy, że bardzo praktyczny, dlatego bez względu na etykietę, a na dobro własnego zdrowia, warto przemyśleć posiadanie kurtki z kapturem, szczególnie zimowej. Wystarczy, że taka kurta będzie miała fason i materiał płaszcza, z lekkim wcięciem w talii, odpowiednio długa i spokojnie zachowa w sobie styl oraz elegancję. Ponadto wystarczy wybrać kurtkę w kolorze czarnym, brązowym lub beżowym, a sam kaptur nie będzie się rzucał w oczy.

Zobacz również  Męski dres - tak czy nie?

 

Kurtka bez kaConfident and handsome.ptura

Kurtka bez kaptura prezentuje się bardziej elegancko, ale wymaga wspomagających elementów garderoby, jak czapki czy większego szalika albo marznięcia w czasie chłodniejszych dni. Natomiast w czasie deszcze przyda nam się parasol, który trzeba dodatkowo ze sobą nieść. Zdecydowanie jednak kurtka bez kaptura lepiej leży, ładnie się prezentuje oraz pasuje zarówno do stylizacji casualowych, jak i oficjalnych. Może to być kurta z kołnierzem lub stójką i zdecydowanie najlepiej nosić ją w czasie mniej zimnych czy mroźnych dni. W przypadku takiego modelu możemy pozwolić sobie na większą dowolność kolorystyczną, ale z zachowaniem zasady dobrego stylu, szczególnie jeśli kurtka ta ma służyć nam jako okrycie wierzchnie do eleganckich stylizacji.

 

Którą wybrać?

Przede wszystkim musimy zastanowić się jak wygląda nasz codzienny dress code oraz jak często przebywamy na zewnątrz. To istotne czy musimy zadbać o dobrą ochronę głowy czy np. większość czasu spędzamy w samochodzie i możemy pozwolić sobie na rezygnację z czapki czy kaptura. Jeśli pracujemy w biurze, mamy spotkania biznesowe, a nasz strój codzienny jest oficjalny lepiej będzie jeśli zaopatrzymy się w kurtkę bez kaptura, uznaną za bardziej elegancką oraz idealną do marynarki czy garnituru. W przypadku wolnego zawodu, mniej wymagań związanych z ubiorem w pracy albo przemieszczamy się po mieście komunikacją miejską i często musimy przemierzyć dłuższą drogę na pieszo możemy spokojnie postawić na kurtkę z kapturem.

Zobacz również  Męski dres - tak czy nie?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *