Jaki portfel dla mamy?

Nowy portfel to świetny pomysł na prezent z okazji nadchodzącego Dnia Matki. Aby spodobał się mamie, musi jednak być praktyczny i pasować do jej stylu. Czy wiesz na co zwrócić uwagę przy zakupie portfela, by wywołać radość u obdarowanej nim osoby?

Z nutką sentymentu

Zanim wyruszysz do sklepu na poszukiwanie najlepszego portfela, przyjrzyj się dodatkom, które najczęściej nosi Twoja mama. Zobacz, jaki kolor wybiera, czy jej styl jest klasyczny czy raczej ekstrawagancki i jakimi materiałami się otacza. Gdy już uzyskasz odpowiedzi na powyższe pytania, zastanów się, które funkcjonalności portfela będą dla niej najbardziej istotne. Jeżeli Twoja mama jest oszczędną osobą, która zbiera punkty w nieskończonej liczbie programów lojalnościowych, to jej portfel powinien zawierać dużo przegródek na karty. Jeśli natomiast zazwyczaj płaci gotówką, poszukaj portfela wyposażonego w wygodną przegródkę na banknoty oraz osobny schowek na monety. Upewnij się, czy jest on zapinany na zamek, bowiem przy innym rodzaju zapięcia bilon może się łatwo rozsypać w torebce. Przypomnij też sobie, czy Twoja mama nosi kopertówki, czy raczej listonoszki lub torebki w typie worka. To bardzo istotne, ponieważ pozwoli Ci określić optymalne wymiary, a nawet kształt nowego portfela. Zastanów się również, co lubi Twoja mama. Jeżeli kocha podróże, pomyśl o portfelu utrzymanym w stylu kolonialnym, który będzie jej przypominał egzotyczną wyprawę. Jeśli natomiast nigdy nie rozstaje się ze zdjęciami swoich najbliższych, wybierz portfel z przezroczystymi przegródkami na zdjęcia i wypełnij je fotografiami całej rodziny – taki gest z pewnością podwoi radość z otrzymanego prezentu.

Zobacz również  Streetwear – kurtka puchowa. Do czego nosić?

Od wyboru do koloru

Gdy już uzyskasz wstępne informacje na temat upodobań i stylu życia Twojej mamy, wybierz się do sklepu lub przejrzyj strony internetowe producentów portfeli. Wybór jest bardzo szeroki, więc nie obawiaj się, że nie znajdziesz odpowiedniego modelu. Zwróć uwagę na wygląd portfeli, a przede wszystkim kolor, który jest istotny dla wielu kobiet. Możesz wybrać neutralną czerń lub brąz, elegancką czerwień lub ekstrawaganckie zestawienie kontrastowych kolorów. Romantyczkom spodobają się portfele z motywem roślinnym, np. ozdobione dyskretnym wzorem z pąków róż. Zadbaj też o to, by portfel był wykonany z wytrzymałego tworzywa, zależy Ci przecież na tym, aby służył Twojej mamie przez wiele lat.
Prezent w postaci portfela z pewnością ucieszy niejedną mamę. Warto jednak pamiętać o tym, by przy jego wyborze wczuć się w rolę obdarowanej osoby i postawić na taki model, który najlepiej spełni jej oczekiwania.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *