Jak optycznie wydłużyć nogi? Załóż szpilki!

Mało jest na świecie kobiet, które są w pełni zadowolone ze swojego wyglądu. Wiele pań narzeka na niski wzrost i krótkie nogi. Większość potrafi świadomie wybierać fasony ubrań tak, by dobrze pasowały do ich figury. W ten sam sposób powinno się wybierać buty. Czy jest sposób na optyczne wydłużenie nóg? Tak, zakładajmy szpilki!

Jakie buty wyszczuplają i wydłużają nogi?

Każda kobieta powinna pamiętać, że odpowiednio dobrane szpilki wyszczuplają i wydłużają nogi.

Zakładając tego typu buty, dodajemy sobie kilka centymetrów, ale także optycznie wydłużamy nogi i wysmuklamy łydki. Niestety nie każde buty na wysokim obcasie spełnią takie zadanie, więc musimy je wybierać z dużą ostrożnością. Poza wysokością obcasa, ważny jest także jego kształt. Szpilki nie muszą być bardzo wysokie, ale ważne, by były smukłe. Korzystniej wygląda się w butach, w których czubek jest nieco wydłużony. Model buta powinien być dobrany do figury, by zachować odpowiednie proporcje sylwetki. Drobna i niska kobieta źle będzie wyglądała w butach z grubym koturnem i wysokim obcasem, gdyż takie obuwie ją po prostu przytłoczy.

szpilki damskie Wittchen
Szpilki damskie Wittchen (źródło: https://www.wittchen.com/kobieta/obuwie/szpilki-damskie)

Idealne szpilki dla każdej kobiety

Posiadaczki szczupłych nóg i łydek, świetnie prezentują się w butach, których obcas jest wąski i cienki. Całość buta powinna być delikatna, by nie zdominować sylwetki. Osoba, której nogi są dosyć masywne, powinna świadomie zrezygnować z delikatnych szpilek. Dla takiej pani lepsze będą buty na tak zwanym słupku oraz grubszym obcasie. Ważny jest także kolor obuwia. Jeśli wybierzemy buty w tym samym odcieniu, co rajstopy, noga będzie wydawała się dłuższa. Jeśli szukamy szpilek, które chcemy nosić w zestawie ze spodniami, wybierajmy modele w stonowanych kolorach. Kolor buta w tym samym kolorze, co barwa spodni sprawi, że się one ich przedłużeniem, a nogi będą wydawały się bardzo długie. Pamiętajmy, że wszystkie ozdoby umieszczone na bucie, optycznie skracają nogi.

Zobacz również  Dodatki do sukienki - jak dobierać?

Uwaga na obuwnicze pułapki

Niestety, nie wszystkie fasony butów są korzystne dla naszych nóg. Sięgające kostek botki, nawet jeśli mają wysoki obcas, na pewno skrócą nogi. Uważajmy także na wszelkie wiązania wokół kostek. Przepiękne, modne buty w stylu retro, z paskiem przez środek i wokół kostki wyglądają ładnie, ale optycznie przecinają nogi, które wydają się krótsze. Tego typu buty są dobre dla bardzo wysokich pań, które chcą wydawać się nieco niższe. Jeśli bardzo zależy nam na idealnym wyglądzie, na przykład, gdy idziemy na wesele, wybierając się do sklepu obuwniczego, załóżmy kreację, która jest planowana na wielkie wyjście. W ten sposób idealnie dobierzemy buty do sukienki.

Piękne szpilki są niezwykle efektowne. Jeśli dobrze dobierzmy je do swojej sylwetki, na pewno będziemy wydawać się wyższe i smuklejsze. Pewna swojego uroku kobieta zawsze wygląda dobrze.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *