Jak często zmieniać końcówkę do szczoteczki elektrycznej? Poznaj odpowiedź

 

Zasada jest bardzo prosta. Końcówkę, którą posiada oral-b szczoteczka elektryczna trzeba wymieniać tak często, jak szczoteczkę manualną. Oznacza to, że należy to robić co 3 miesiące. Niektórzy producenci podpowiadają zabiegi, które mogą wydłużyć czas wymiany o kilka dodatkowych tygodni.

Dlaczego trzeba wymieniać końcówki do szczoteczek elektrycznych co 3 miesiące?

Podczas używania szczoteczki elektrycznej, na jej końcówce zalegają bakterie, które przyczyniają się do rozwoju próchnicy. Włókna pod wpływem szczotkowania ulegają zużyciu, przez co po pewnym czasie urządzenie nie działa już z tak dużą skutecznością jak na początku. Najlepiej jest od razu kupić szczoteczkę elektryczną z kilkoma końcówkami w zestawie. Im więcej ich będzie, tym lepiej. Dzięki temu nie trzeba będzie dopłacać i wydawać dodatkowych pieniędzy w związku z zakupem końcówek. Poza tym, będzie to bardzo wygodne rozwiązanie, ponieważ końcówki w razie potrzeby będzie się miało zawsze pod ręką.

Kiedy widać, że oral-b szczoteczka elektryczna ma zużytą końcówkę?

Większość producentów szczoteczek elektrycznych tworzy końcówki, których kolor włosia pod wpływem użytkowania blaknie, a to znak, że przyszedł czas na wymianę jej na nową  (sprawdź: https://gemini.pl/group/oral-b-szczoteczki-elektryczne). To pozwala na zauważenie w porę, że końcówkę szczoteczki trzeba wymienić. Nie przegapi się więc tego momentu na pewno. Dostępne są również bardziej nowoczesne rozwiązania, takie jak aplikacje na telefon, które przypominają, że teraz wymagana jest wymiana końcówki na nową.

Dzięki temu, regularnie co 3 miesiące będzie użytkownikowi o tym przypominała. Jest to spore ułatwienie szczególnie dla osób, które nie zwracają uwagi na takie rzeczy, jak blaknący kolor końcówki szczoteczki. Nowe technologie zawsze przychodzą z pomocą użytkownikom w dzisiejszych czasach.

Bakterie na szczoteczce. Co warto o nich wiedzieć?

Szczoteczka do zębów powstała po to, aby usuwać z jamy ustnej zanieczyszczenia, bakterie oraz resztki jedzenia. Podczas stosowania szczoteczki elektrycznej, są one usuwane w sposób mechaniczny. Po każdym szczotkowaniu, włosie powinno być bardzo dokładnie oczyszczone z wszelkich zanieczyszczeń. Dzięki temu zarazki nie będą się tam namnażały. Istotne jest zarówno opłukanie końcówki, jak i jej bardzo staranne osuszenie. Jednak niestety, wiele osób nie ma ani czasu ani chęci, aby w tak skrupulatny sposób dbać o swoją szczoteczkę, co prowadzi do wielu błędów czy jej utrzymaniu w czystości. Tym samym, za każdym razem wprowadza się do jamy ustnej miliony zarazków. Choć myje się zęby, nie są one nigdy do końca czyste, ponieważ sama oral-b szczoteczka elektryczna taka nie jest. Niestety, ale taka jest prawda.

Dużym błędem jest przechowywanie szczoteczki w kubeczku lub po prostu bez żadnej osłonki zabezpieczającej. Nie chroni się wtedy w żaden sposób włosia przed zanieczyszczeniami, które w łazience są stosunkowo duże i cały czas się namnażają. Takie postępowanie może spowodować wystąpienie wielu nieprzyjemnych chorób bakteryjnych. Warto więc czasem pomyśleć nieco bardziej o higienie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *