Czy warto uczyć się Excela?

Wszyscy używamy komputera, gdyż właściwie w każdej branży trzeba obsługiwać różnego rodzaju programy, a osoba, które nie ma takich umiejętności powinna szybko je nabyć. Bez problemu piszemy i edytujemy dokumenty, zapisujemy zdjęcia, czy przeglądamy strony internetowe, ale często boimy się Excela. Ten przydatny program wiele osób uważa za bardzo skomplikowany, stąd konieczność uczestnictwa w kursach z Excela.

Czym jest arkusz kalkulacyjny? Czego dowiemy się na kursach z Excela?

Excel przeraża ilością funkcji, narzędzi i możliwości, jakie stwarza, ale jego znajomość naprawdę ułatwia życie osoby, której praca związana jest z obsługą komputera. Microsoft Office Excel jest bowiem arkuszem kalkulacyjnym stosowanym w firmach, gdzie używa się go do dokonywania obliczeń. W programie zastosowano bowiem wiele funkcji matematycznych i finansowych. W programie można również tworzyć wiele typów wykresów, które przydają się w fizyce, matematyce i ekonomii. Niezwykle istotnym jest fakt, że arkusz potrafi przetwarzać i analizować dane biznesowe. Excel jest sprawnym narzędziem, ale zawiera dużo funkcji, których większość jego użytkowników nie zna. Warto więc wybrać się na kursy z Excela, by móc korzystać z wszystkich funkcji aplikacji. Nie bójmy się obsługi arkusza kalkulacyjnego, gdyż jeśli poznamy jego zalety, będziemy się dziwić, że w ogóle mogliśmy bez niego żyć.

Zobacz również  Biały ser – rodzaje, sposoby przechowywania

Na czym polegają kursy z Excela?

Na kursach z Excela dokładne przyjrzymy się interfejsowi arkusza oraz poznamy zastosowania poszczególnych ikonek, a następnie nauczymy się odróżniać arkusz od skoroszytu. Szkolenie możemy odbyć w stacjonarnym centrum szkoleniowym lub na platformie e-learningowej. Jeśli brakuje nam pieniędzy, a chcemy się nauczyć obsługi programu, możemy znaleźć także bezpłatne kursy internetowe, ale będziemy musieli przeprowadzić je sami i nie uzyskamy pomocy. Placówki szkoleniowe przeprowadzają kursy na każdym poziomie zaawansowania. Osoby średniozaawansowne mogą zwiększyć swojej umiejętności i poznać nowe możliwości programu, gdyż w kursach kładzie się nacisk na praktyczne zastosowania Excela w codziennej pracy. Ciekawą ofertą są także kursy z Excela, które mogą kończyć się egzaminem, którego pozytywne zakończenie łączy się z uzyskaniem tytuły Specjalisty MS Excel i oryginalnego certyfikatu Microsoft.

Arkusz kalkulacyjny usprawnia wykonywaną pracę i pozwala zaoszczędzić czas, a jego znajomość wkrótce będzie uważana za obowiązek osoby starającej się o pracę biurową. Warto więc zapisać się na kursy z Excela, by poznać wszystkie funkcje programu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *