Co musisz wiedzieć o serum do twarzy?

 

Pielęgnacja twarzy jest niezwykle ważna. Dbanie o cerę od najmłodszych lat wpłynie pozytywnie na zachowanie jej w dobrej kondycji w okresie późniejszym. Zwykle do jej nawilżania stosuje się krem, jednak coraz częściej kobiety sięgają po serum do twarzy. Wiele słyszy się bowiem o jego dobroczynnym działaniu. Czy rzeczywiście jego właściwości są tak cenne?

Składniki aktywne

Serum do twarzy różni się od kremu przede wszystkim silnym skoncentrowaniem substancji. W swoim składzie powinno zawierać oleje i ekstrakty roślinne, olejki eteryczne, składniki odpowiedzialne za dobre nawodnienie skóry, takie jak kwas hialuronowy, czy aloes. Istnieją także sera przeciwzmarszczkowe zawierające witaminę E i retinol, które odpowiadają za regenerację skóry, wygładzanie zmarszczek i zamykanie porów. Dzięki aktywnym składnikom, serum do twarzy wykazuje mocniejsze działanie niż krem. Ma wzmacniać skórę, przywracać jej jędrność i pomagać w pozbyciu się z niej wszelkich niedoskonałości.

Uniwersalne zastosowanie

Niezwykłą cechą każdego serum do twarzy jest to, że ma ono uniwersalne zastosowanie. Z powodzeniem można go stosować jako samodzielny kosmetyk do pielęgnacji. Zaleca się jednak używanie go razem z kremem do twarzy. Dzięki temu uzyska się zadowalający efekt – kondycja cery będzie wyraźnie polepszona, a skóra będzie sprawiała wrażenie młodszej i wypoczętej. Najlepszym rozwiązaniem jest stosowanie serum przed nałożeniem na nią kremu pielęgnacyjnego. Na oczyszczoną i stonizowaną cerę nakładamy kilka kropli serum. Następnie można nałożyć krem do twarzy. Serum powinno się nakładać na noc, ponieważ właśnie wtedy cera najbardziej się regeneruje.

Zobacz również  Zalety kuriera Inpost

Regularne stosowanie

Decydując się na używanie serum do twarzy, należy mieć na uwadze częstość jego stosowania. Jak każdy kosmetyk, aby przynosił efekty, musi być stosowany regularnie. Jednorazowe użycie nie sprawi, że zaniedbywana dotąd cera stanie się zdrowa. Nie wskazane jest także podwajanie dawki preparatu w momencie pominięcia jednego zastosowania. Należy pamiętać, że jest to silnie skoncentrowany eliksir, którego działanie jest znacznie intensywniejsze niż kremu do twarzy. Mogą pojawić się niechciane efekty uboczne i cera, zamiast zyskać zdrowy wygląd, będzie podrażniona, a nawet może pojawić się reakcja alergiczna. W zależności od rodzaju skóry i indywidualnych potrzeb należy ustalić częstotliwość stosowania. Dla osób, które potrzebują silnej regeneracji, a działanie serum znacznie im służy, mogą używać go codziennie. Posiadacze skóry wrażliwej, nie powinni przekraczać 2-3 użyć na tydzień.

Rodzaje serum do twarzy

Każdy rodzaj cery wymaga innej pielęgnacji. Osoby posiadające skórę suchą, które na co dzień używają kosmetyków nawilżających, powinny zastosować serum odżywcze i oczyszczające. Posiadacze cery mieszanej lub tłustej mogą użyć serum nawilżającego. Chodzi o to, by uzupełnić codzienną pielęgnację intensywnie działającym kosmetykiem, jakim jest serum do twarzy.

 

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *